Hopp til innhold
  1. Malling.no/
  2. Blogg/
  3. Malling etablerer nytt næringsmeglingsselskap i Trondheim

Malling etablerer nytt næringsmeglingsselskap i Trondheim

I Malling tror vi på å levere kvalitetsinnhold som ikke bare informerer, men også inspirerer til refleksjon og diskusjon innenfor eiendomsbransjen. Derfor benytter vi oss av erfarne eksterne journalister, i tillegg til våre interne eksperter, til å produsere informativt, engasjerende og relevant innhold for deg som er interessert i eiendom. Vårt mål er å gi deg innsikt og perspektiver som hjelper deg i dine beslutninger.
Skrevet av Malling
10. Apr 2025

I Malling tror vi på å levere kvalitetsinnhold som ikke bare informerer, men også inspirerer til refleksjon og diskusjon innenfor eiendomsbransjen. Derfor benytter vi oss av erfarne eksterne journalister, i tillegg til våre interne eksperter, til å produsere informativt, engasjerende og relevant innhold for deg som er interessert i eiendom. Vårt mål er å gi deg innsikt og perspektiver som hjelper deg i dine beslutninger.

Malling & Co styrker sin posisjon i Norge med etableringen av Malling & Co Trondheim AS. Det nye datterselskapet vil tilby fullverdige meglertjenester og ledes av et erfarent og lokalt team.


Malling & Co Markets tar et viktig steg videre ved å etablere et nytt datterselskap i Trondheim. Malling & Co Trondheim AS vil tilby et bredt spekter av meglertjenester, inkludert transaksjon, utleie- og leietakerrådgivning, samt analyse og verdivurdering.

Erfarent team på plass

Selskapet vil ledes av Petter Efskin, som sammen med Jens W. Opland, Håvard Stenberg og Amund Sandberg, er rekruttert fra Norion Næringsmegling. De tiltrer 1. august og markerer dermed oppstarten for Mallings virksomhet i Trondheim. Det er planer om å utvide teamet med ytterligere to til tre medarbeidere for å bygge en sterk og slagkraftig organisasjon. Målsettingen er å ta en ledende markedsandel i Trondheims-markedet.

«Vi ser potensial til å bygge et ledende næringsmeglerselskap i Trondheim gjennom rekruttering av dyktige medarbeidere fra Norion, som sammen med ekspertisen og systemverdier fra resten av Mallings meglervirksomhet, vil levere tjenester av høyeste kvalitet innen utleie, transaksjon, leietakerrådgivning og analyse og verdivurdering til glede for aktørene i Trondheims-markedet», sier Fredrik Sommerfeldt, leder av Malling & Co Markets.

Petter Efskin, den nye lederen for Malling & Co Trondheim AS, ser frem til å bli en del av Malling-familien.«Vi har hatt en fin tid i Norion, men gleder oss nå til å bli en del av Mallings meglervirksomhet. Vi tror at vår lokale markedskunnskap kombinert med at vi har resten av Malling-systemet i ryggen, gir gode forutsetninger for å bygge en slagkraftig meglervirksomhet her i Trondheim», sier Petter Efskin.

Strategisk vekst for Malling

Med etableringen i Trondheim vil Malling & Co nå ha kontorer i seks norske byer, inkludert Oslo, Bergen, Stavanger, Drammen og Tønsberg. Dette er en del av selskapets strategi om å styrke sin tilstedeværelse utenfor Oslo-regionen.

«Vi ser et klart vekstpotensial utenfor Oslo regionen», sier Anders Berggren, adm. dir. i Eiendomshuset Malling & Co, og fortsetter; «Dette er egentlig et klassisk eksempel på hjørnestenen i Mallings strategi, nemlig å identifisere en forretningsmulighet, rekruttere dyktige medarbeidere, utruste de med vår incentivmodell og samtidig tilgjengeliggjøre full støtte fra resten av Eiendomshuset». 

Få nyheter fra Malling rett i innboksen!